İstanbul Sightseeing Tours
AUTHENTIC ISTANBUL
At 9:15 AM after breakfast we will pick you up at your hotel.
 
Price per Adult
275,00
Price per Child (1-0)
0,00
Price per Child (0-0)
0,00
 
Tour Photos
Tour Program

 GÜZERGAH

 

Kahvaltıdan sonra saat 09: 15'te sizi otelinizden alırız. 

 

Ünlü Haliç'e (Haliç) gideceğiz. Ardından rahatlatıcı bir bardak çay için büyüleyici Pierre Loti Cafe'ye gideceğiz ve zirveye çıkacağız. Tepeden aşağıya eğlenceli ve eğitici MiniaTurk açık hava müzesine gideceğiz.

 

* Pierre Loti Cafe , Haliç'in tepelerinde, hayatını İstanbul'un hayatını belgeleyen Fransız yazarın ismiyle anılan bu kafe, Boynuzun panoramik manzarasının tadını çıkarmak için popüler ve özel bir yer.

 

MiniaTürk  , 2003 yılının Mayıs ayında açılan, popüler bir minyatür parkıdır. MiniaTürk, dünyanın en büyük minyatür parkını oluşturan 60.000 m²'lik toplam alanı kapsamaktadır. Parkta 1 / 25. ölçekte 105 mimari model bulunuyor. Yapıların 45'i İstanbul'dan, 45'i Anadolu'dan, 15'i bugün Türkiye dışında kalan Osmanlı topraklarından. Ayrıca, Efes'teki Artemis Tapınağı ve Halikarnassos'taki Maussollos Mozolesi (şimdi Bodrum) ve Ankara'daki Atatürk'ün türbesi (Anıtkabir) gibi tarihi yapılar da bulunmaktadır.

 

 

 

İstiklal Caddesi'nde öğle yemeği yedikten sonra öğle yemeğimizi yedikten sonra Taksim Meydanı'na yürüyelim.

 

Taksim Meydanı'nda yaklaşık yürüyeceğiz. İstiklal Caddesi'ne 2 km uzaklıkta, yerel mağazalar, alışveriş merkezleri, bankalar, restoranlar, barlar ... vb. İstediğiniz yerde durabilir ve zaman geçirebiliriz.

 

* Taksim Meydanı  , İstanbul'un Avrupa kesiminde yer almakta olup, restoran, mağaza ve otelleriyle ünlü büyük bir alışveriş, turizm ve eğlence bölgesidir. Modern İstanbul'un kalbi olarak görülüyor, İstanbul Metro ağının merkez istasyonu burada bulunuyor. Taksim Meydanı, aynı zamanda ünlü İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica tarafından hazırlanmış ve 1928 yılında açılmış olan Cumhuriyet Anıtı'nın (Cumhuriyetin Anıtı) bulunduğu yerdir. Anıt, Türk Kurtuluş Savaşı'nın ardından 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin oluşumunu anmaktadır. .

 

* Galata Kulesi  , 1348'den beri Beyoğlu'nun silüetine hakim ve hala şehrin en iyi panoramik manzarasını sunuyor.

Başlangıçta İsa Kulesi olarak adlandırılan, Galata denilen Ceneviz kolonisinin surlarının yüksek noktasıydı. Duvarların çoğu çoktan gitti, ama büyük kule kalıyor.

1960'lara kadar yangın gözetleme kulesiydi. Şimdi üst katlarda bir restoran ve bir panorama balkon var.

En yüksek pencereleri çevreleyen panorama balkonu dar, havaya açık ve akrophobia (yüksekten düşme korkusu) çeken herkes için tavsiye edilmez.

 

Galata Kulesi'ni gezdikten sonra Galata Köprüsü'ne iniyoruz.

 

* Galata Köprüsü  , geleneksel "İstanbul uygun" (imparatorluk sarayı, imparatorluğun başlıca dini laik kurumları) ile Galata ve Beyoğlu ilçelerinin arasındaki sembolik bağdır. Burada yaşayanların büyük bir kısmı gayrimüslimlerdir. yabancı tüccarlar ve diplomatlar yaşadı ve çalıştı.

Bu bakımdan köprü, bu iki ayırt edici kültürü birleştirdi. Peyami Safa'nın romanında yazdığı gibi Fatih-Harbiye, Fatih'ten Harbiye'ye (Taksim Meydanı'na yakın ilçe) giden bir İstanbullu, Galata Köprüsü ile farklı bir uygarlığa ve farklı bir kültüre ayak basıyordu. Kurgu içindeki yeri dışında, Galata Köprüsü'nün romantik görünümü de sayısız resim ve gravürün konusu haline getirdi.

 

Ardından otele geri dönmek için tramvayla atlayabilir veya özel arabaya binmeyi tercih edebilirsiniz.

 

 

İçerir 

 

* Miniatürk ve Galata Kulesi için giriş ücretleri

* Otelden alın ve otelden ayrılın 

* Profesyonel, İngilizce konuşan rehber 

* Tradational restoranda öğle yemeği

 

 

 


Tour Reservation
PrInt Schedule
Reviews
Receint Comments
Similar Tours
PRIVATE TOUR GUIDE

150,00 / Deleted Content

PRIVATE TOUR GUIDE

[*KISA_ACIKLAMA*]

Read More
PRIVATE GUIDE & VEHICLE

215,00 / Deleted Content

PRIVATE GUIDE & VEHICLE

[*KISA_ACIKLAMA*]

Read More
ALL INCLUSIVE OLD CITY TOUR

300,00 / Deleted Content

ALL INCLUSIVE OLD CITY TOUR

[*KISA_ACIKLAMA*]

Read More
TURKISH BATH(Hammam)

75,00 / Deleted Content

TURKISH BATH(Hammam)

[*KISA_ACIKLAMA*]

Read More
PRIVATE YACHT TOUR

499,00 / Deleted Content

PRIVATE YACHT TOUR

[*KISA_ACIKLAMA*]

Read More